Tips & Predictions
Tips & Predictions for Saturday 21st November 2020
ENGLAND: Premier League
12:30
Newcastle
vs
Chelsea
15:00
Aston Villa
vs
Brighton
17:30
Tottenham
vs
Manchester City
20:00
Manchester Utd
vs
West Brom
ENGLAND: Championship
12:30
Bournemouth
vs
Reading
15:00
Wycombe
vs
Brentford
15:00
Swansea
vs
Rotherham
15:00
Stoke
vs
Huddersfield
15:00
QPR
vs
Watford
15:00
Preston
vs
Sheffield Wed
15:00
Millwall
vs
Cardiff
15:00
Middlesbrough
vs
Norwich
15:00
Luton
vs
Blackburn
15:00
Bristol City
vs
Derby
15:00
Barnsley
vs
Nottingham
ENGLAND: League One
13:00
Gillingham
vs
Charlton
15:00
Wigan
vs
Oxford Utd
15:00
Swindon
vs
Bristol Rovers
15:00
Rochdale
vs
AFC Wimbledon
15:00
Portsmouth
vs
Crewe
15:00
Peterborough
vs
Blackpool
15:00
MK Dons
vs
Hull
15:00
Ipswich
vs
Shrewsbury
15:00
Fleetwood
vs
Plymouth
15:00
Doncaster
vs
Sunderland
15:00
Burton
vs
Northampton
15:00
Accrington
vs
Lincoln
ENGLAND: League Two
13:30
Crawley
vs
Carlisle
15:00
Tranmere
vs
Grimsby
15:00
Stevenage
vs
Bolton
15:00
Southend
vs
Cambridge Utd
15:00
Scunthorpe
vs
Morecambe
15:00
Salford
vs
Bradford City
15:00
Newport
vs
Port Vale
15:00
Leyton Orient
vs
Harrogate
15:00
Exeter
vs
Oldham
15:00
Cheltenham
vs
Walsall
15:00
Barrow
vs
Forest Green
ENGLAND: National League
15:00
Yeovil
vs
Hartlepool
15:00
Wrexham
vs
Aldershot
15:00
Woking
vs
Barnet
15:00
Maidenhead
vs
Bromley
15:00
King’s Lynn
vs
Dover
15:00
FC Halifax
vs
Torquay
15:00
Chesterfield
vs
Notts Co
15:00
Boreham Wood
vs
Altrincham
17:20
Wealdstone
vs
Sutton
SCOTLAND: Premiership
15:00
St Johnstone
vs
Motherwell
15:00
Livingston
vs
St. Mirren
15:00
Kilmarnock
vs
Ross County
15:00
Hibernian
vs
Celtic
15:00
Dundee Utd
vs
Hamilton
SPAIN: LaLiga
13:00
Levante
vs
Elche
15:15
Villarreal
vs
Real Madrid
17:30
Sevilla
vs
Celta Vigo
20:00
Atl. Madrid
vs
Barcelona
GERMANY: Bundesliga
14:30
Schalke
vs
Wolfsburg
14:30
Hoffenheim
vs
Stuttgart
14:30
Bayern Munich
vs
Werder Bremen
14:30
B. Monchengladbach
vs
Augsburg
14:30
Arminia Bielefeld
vs
Bayer Leverkusen
17:30
Eintracht Frankfurt
vs
RB Leipzig
19:30
Hertha Berlin
vs
Dortmund
FRANCE: Ligue 1
16:00
Brest
vs
St Etienne
NETHERLANDS: Eredivisie
17:45
Willem II
vs
Venlo
19:00
Groningen
vs
Vitesse
20:00
Zwolle
vs
Utrecht
AUSTRIA: Tipico Bundesliga
16:00
Salzburg
vs
Sturm Graz
16:00
Hartberg
vs
LASK
16:00
Altach
vs
Wolfsberger AC
BELGIUM: Jupiler League
15:15
St. Liege
vs
Eupen
17:30
Waasland-Beveren
vs
Cercle Brugge KSV
17:30
Oostende
vs
Antwerp
19:45
Club Brugge KV
vs
Kortrijk
CROATIA: 1. HNL
14:00
Osijek
vs
D. Zagreb
16:05
Slaven Belupo
vs
Hajduk Split
CZECH REPUBLIC: 1. Liga
13:00
Mlada Boleslav
vs
FK Pardubice
15:00
Sigma Olomouc
vs
Karvina
15:00
Bohemians 1905
vs
Teplice
17:30
Opava
vs
Slavia Prague
ESTONIA: Meistriliiga
11:00
Tallinna Kalev
vs
Legion
11:00
Kuressaare
vs
Narva
GERMANY: 2. Bundesliga
12:00
Paderborn
vs
St. Pauli
12:00
Holstein Kiel
vs
Heidenheim
12:00
Dusseldorf
vs
Sandhausen
12:00
Braunschweig
vs
Karlsruher
NETHERLANDS: Eerste Divisie
13:00
Eindhoven FC
vs
Breda
15:30
Almere City
vs
G.A. Eagles
NORWAY: Eliteserien
15:00
Stabaek
vs
Molde
17:00
Aalesund
vs
Valerenga
SCOTLAND: Championship
15:00
Queen of South
vs
Alloa
15:00
Inverness
vs
Raith
15:00
Ayr
vs
Dundee FC
15:00
Arbroath
vs
Morton
SWITZERLAND: Super League
17:15
Luzern
vs
Vaduz
19:30
Young Boys
vs
Basel
UKRAINE: Premier League
12:00
Inhulets
vs
Dyn. Kyiv
15:00
Shakhtar Donetsk
vs
Oleksandriya
WALES: Cymru Premier
14:30
Haverfordwest
vs
Flint
14:30
Cardiff Metropolitan
vs
TNS
14:30
Barry
vs
Newtown